load
Wagi hakowe i suwnicowe

Wagi hakowe i wagi suwnicowe

Wagi hakowe do montażu m.in. na suwnicach, dźwigach

Dostępne w naszej ofercie profesjonalne wagi hakowe – suwnicowe – to nowoczesne systemy pomiarowe przeznaczone do ważenia towarów wiszących o znacznych gabarytach lub nietypowych kształtach, których zważenie innymi metodami byłoby problematyczne lub wręcz niemożliwe do wykonania. Są dedykowane do montażu na suwnicach, dźwigach oraz konstrukcjach wymagających dużej obciążalności, a zarazem stabilności. W ofercie zarówno urządzenia z legalizacją i możliwością wzorcowania, jak i bez stosownego certyfikatu.

Oferowany sprzęt może być wykorzystywany do rozliczeń handlowych towarów o masie z zakresu od kilkuset kilogramów od nawet kilkudziesięciu ton. Każda waga suwnicowa sprzedawana przez naszą firmę zbudowana jest ze stali nierdzewnej, co gwarantuje jego wytrzymałość i odporność na działanie korozji. To urządzenie wyjątkowo trwałe, które z powodzeniem będzie służyć przez długie lata nawet w przypadku intensywnej eksploatacji w trudnym otoczeniu. Jest przystosowane do działania w warunkach przemysłowych. Do tego poszczególne są dostosowane do wymagań ATEX i wyposażone w specjalne systemy bezpieczeństwa. Istnieje możliwość doposażenia ich w drukarkę termiczną, ekran operatorski oraz pilot i oprogramowanie komputerowe, co poszerza ich funkcjonalność i pozwala na dostosowanie do indywidualnych potrzeb.

Sprawdź nasze produkty

Precyzyjne wagi hakowe z legalizacją lub bez

Dostępne w asortymencie precyzyjne wagi hakowe (suwnicowe) z legalizacją lub bez są wyposażone w solidne i trwałe obudowy, które są gwarantem ich bezpiecznego użytkowania. Wyraźne i czytelne ekrany w technologii LED umożliwiają szybki i bezbłędny odczyt wyniku pomiaru w słabych warunkach oświetleniowych. Dzięki temu obsługa jest wyjątkowo prosta i wygodna. Dostarczane przez naszą firmę wagi hakowe są wyposażone w zasilanie sieciowe oraz akumulatorowe, w związku z czym istnieje możliwość eksploatacji nawet bez stałego podłączenia do prądu. To istotne np. w razie czasowego braku dostaw energii, bo pozwala na zachowanie ciągłości działania urządzeń bez konieczności przerywania pracy. Akumulatorowe zasilanie przekłada się także na mobilność sprzętu, który może być transportowany i używany w różnych miejscach bez potrzeby wyłączania go. Oferowane przez naszą firmę wagi hakowe pozwalają na korzystanie z takich funkcji jak:

 • zerowanie i tara,
 • wzorcowanie,
 • zdalna obsługa pilotem,
 • zmiana jednostek: kg-lb,
 • eksport danych i zapis do pamięci,
 • HOLD, czyli wstrzymanie wartości.

Urządzenia są przystosowane do pracy w szerokim zakresie temperatur roboczych ujemnych, jak i dodatnich, co wpływa na uniwersalność ich zastosowania – z powodzeniem można z nich korzystać nawet w trudnych warunkach. Hakowa waga suwnicowa współpracuje ze specjalnym oprogramowaniem komputerowym, które pozwala na szybkie przetwarzanie wyników pomiarów. To ważne z punktu widzenia analizy danych, ponieważ można je importować do różnych programów i aplikacji zewnętrznych w celu interpretacji i wykorzystania płynących z nich wniosków.

Znajdziesz u nas modele wag hakowych zgodne z normami 2006/42 CE, UNI EN 13155/2009, UNI EN 13889 oraz 2014/30/UE, co świadczy o ich jakości i dostosowaniu do przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej. Jednocześnie jesteśmy w stanie dostarczyć rozwiązanie w pełni zgodne z indywidualnymi wymaganiami klienta, wzbogacone o wskazane przez niego wyposażenie i cechujące się oczekiwanymi parametrami technicznymi. Proponowane przez naszą firmę wagi hakowe są powszechnie wykorzystywane w hutnictwie oraz przetwórstwie spożywczym. Z uwagi na to muszą być wykonane w sposób maksymalnie precyzyjny, z uwzględnieniem nawet najtrudniejszych warunków panujących w przemyśle ciężkim. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego tylko takie urządzenia dostarczamy naszym klientom.

Przemysłowe wagi hakowe z legalizacją

Znajdziesz u nas przemysłowe wagi suwnicowe (hakowe) z legalizacją przeznaczone do profesjonalnych zastosowań w miejscach, gdzie dochodzi do rozliczeń handlowych na podstawie pomiarów masy towarów. Sprzęt spełnia szereg polskich i europejskich norm przemysłowych i jest prosty w obsłudze. Jest niezastąpiony w zadaniach wymagających precyzyjnego ważenia ładunków w logistyce oraz transporcie drogowym, morskim i lotniczym. Wykorzystują go również duże składy opału oraz hurtownie materiałów budowlanych.

Wysokiej klasy urządzenia pomiarowe, jakimi są wagi hakowe dostępne w naszej ofercie, mogą być poddane okresowemu wzorcowaniu. Pozwala to zachować maksymalną dokładność wyników pomiarów. Jeżeli szukasz precyzyjnych i łatwych w obsłudze urządzeń do ważenia towarów wielkogabarytowych o nietypowym kształcie, to skorzystaj z naszej oferty i wybierz przemysłowe wagi hakowe (suwnicowe) z naszej oferty! Zapewniamy fachowe doradztwo w wyborze, konkurencyjne ceny oraz profesjonalny i szybki transport sprzętu pod wskazany adres!

Sprawdz nasze produkty Waga hakowa 10T ,Waga hakowa 15T, Waga hakowa 20T oraz inne i przekonaj się o wyśmienitej jakości naszych produktów.

Waga hakowa na suwnicy lub dźwigu – działanie

Waga hakowa, montowana na suwnicy lub dźwigu, mierzy wagę przedmiotów zawieszonych na specjalnym haku lub łańcuchu. Ciężar danego towaru jest sprawdzany poprzez podciąganie go do góry za pomocą wspomnianego dźwigu bądź suwnicy, stąd też niektóre z wag określane są jako wagi suwnicowe. Taki rodzaj wagi z góry przeznaczony jest do montażu na suwnicy, co zapewnia najoptymalniejsze działanie. Waga suwnicowa sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczne jest sprawdzanie masy bardzo ciężkich ładunków. Z tego też względu wagi suwnicowe są najczęściej używane w przemyśle (np. w branży samochodowej, przemyśle metalurgicznym, wydobywczym itp.).

Waga suwnicowa – jak działa z suwnicą?

Waga hakowa przeznaczona do pracy na suwnicy wymaga suwnicy do swojej pracy. To specjalistyczne urządzenie służące do transportu materiałów, które wyposażone jest w mechanizm do podnoszenia i opuszczania ładunków. Suwnica służy także do przemieszczania materiałów w pionie i poziomie na krótki dystans, ograniczony przez długość toru jazdy (szyn). Wagi suwnicowe są z góry zaprojektowane tak, by można je bez problemu zamontować na suwnicy. Taka waga suwnicowa to narzędzie bardzo przydatne w przemyśle, a najczęściej wykorzystuje je się w portach czy innych miejscach odbioru towarów. Wyposażona jest zwykle w licznik, tak aby była jak najbardziej funkcjonalna i wygodna w obsłudze. Solidna waga suwnicowa to niezbędnik wielu zakładów pracy, centrów logistycznych i firm.

Wagi hakowe z legalizacją – co oznacza proces legalizacji?

Proces legalizacji wagi, zwany również oceną zgodności, polega na otrzymaniu potwierdzenia od Urzędu Miar, że waga jest w stanie ważyć towary z określoną dokładnością, zgodnie z parametrami podanymi na tabliczce znamionowej. Żeby poznać, że waga została zalegalizowana, trzeba spojrzeć na tabliczkę znamieniową i przyjrzeć się znajdującym się na niej oznaczeniom. Dawniej Urząd Miar wystawiał dokument legalizujący, ale obecnie nie praktykuje się tego zwyczaju. Co więcej, każda waga, która jest wykorzystywana do handlu, przemysłu czy w logistyce, musi zostać uprzednio zarejestrowana. Na szczęście dla ułatwienia na rynku oferowane są już zarówno wagi hakowe z legalizacją, jak i bez – w ten sposób klient może dostać gotowy do użycia produkt lub zalegalizować go samodzielnie, zyskując pełną kontrolę nad tym procesem.

Eksperci w swojej dziedzinie – skontaktuj się z nami!

Napisz do nas, jeśli potrzebujesz fachowej porady przy wyborze odpowiedniej wagi. W ofercie mamy wagi hakowe elektronicznewagi hakowe z legalizacjąwagi suwnicowe i nie tylko. Jesteśmy specjalistami i chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Służymy pomocą i radą, wspierając klientów przy wyborze odpowiedniej wagi do danych zadań. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych produktów!

Masz pytania?
Porozmawiajmy

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.