load
Czujniki tensometryczne

Czujniki tensometryczne do wagi samochodowej

Jednym z kluczowych elementów budowy wag oraz wszelkich innych urządzeń do pomiaru sił ściskających i naprężeń, jest czujnik tensometryczny. Dzięki zastosowaniu tego sprzętu, można uzyskać bardzo dokładne pomiary, które są potrzebne w wielu branżach przemysłowych. W naszej ofercie prezentujemy czujniki do wagi samochodowej najwyższej jakości, które zostały wyprodukowane przez najlepszych producentów, takich jak HBM, Zenic oraz DiniArgeo.

Sprawdź nasze produkty

Wysoce precyzyjny pomiar siły przez czujnik tensometryczny

Na skutek zamontowania tensometru można znacznie zwiększyć precyzyjność pomiarową wagi samochodowej. Główną zaletą takiego sprzętu jest jego mały rozmiar oraz wszelka odporność na drgania i uszkodzenia, które umożliwiają zainstalowanie go na licznych powierzchniach, w tym także zakrzywionych. Proponowane czujniki tensometryczne działają również bez żadnych zakłóceń w wysokich temperaturach i ciśnieniach, co umożliwia korzystanie z nich w różnych warunkach, nawet tych najbardziej wymagających. To uniwersalne w zastosowaniu urządzenia o szerokim przeznaczeniu.

Służą one do pomiaru ciężaru pojazdów, co jest możliwe dzięki zastosowanych w nich mechanizmom i rozwiązaniom technologicznym. Ich działanie bazuje na wykorzystaniu cech metalowego drutu oporowego (lub folii), którego rezystancja elektryczna ulega modyfikacji w momencie zmiany długości. Montuje się go pod podzespołem odpowiadającym za przyjmowanie sił działających na wagi tensometryczne w momencie ważenia. Wówczas czujnik tensometryczny przetwarza wpływające na niego czynniki zewnętrzne (siły i momenty) na jednostki masy.

Zastosowanie i funkcje czujników tensometrycznych do wag samochodowych

Mówiąc prościej, oferowane podzespoły służą do zamiany sił mechanicznych oddziałujących na wagę samochodową na parametry elektryczne, które z kolei są modyfikowane na konkretną wartość masy danego pojazdu. Przy relatywnie niewielkich rozmiarach odgrywają więc kluczową rolę z punktu widzenia efektywności i precyzji działania całego układu pomiarowego. Dlatego tak ważny jest montaż wysokojakościowych, solidnych i profesjonalnych czujników tensometrycznych. Zdajemy sobie z tego sprawę i w związku z tym tylko takie podzespoły są dostępne w naszym asortymencie.

O precyzji działania urządzenia decydują takie aspekty jak materiał wykonania drutu elektrycznego czy sposób jego klejenia – to one w głównej mierze wpływają na jakość danego modelu. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego oferujemy wyłącznie solidne, nowoczesne i dokładne pod względem pomiarów czujniki tensometryczne do wagi samochodowej. Dzięki ich zastosowaniu można mieć pewności pełnej poprawności uzyskiwanych wyników, które bardzo precyzyjnie oddają rzeczywistą wagę umieszczanych na nich obiektów.

Najwyższa jakość materiałów i wykonania

Prezentowane w ofercie czujniki tensometryczne do wagi samochodowej są wykonane z najbardziej wytrzymałych materiałów na rynku, takich jak:

  • stal stopowa,
  • aluminium,
  • stal nierdzewna.

Skład tych surowców zapewnia stopień ochrony urządzenia od IP64 do IP69K. Dzięki zastosowaniu tych tworzyw możliwe