load
Wilgotnościomierze

Wilgotnościomierze

Mierzenie wilgotności ziaren i nasion jest jednym z najważniejszych elementów analizy laboratoryjnej zbiorów. Wymaga on zastosowania specjalistycznego urządzenia, które dokonuje analizy z dużą dokładnością. Wilgotnościomierz do zbóż umożliwia określenie poziomu wilgotności ziaren i nasion bez konieczności ich rozdrabniania. Pomiar ten jest niezwykle ważny ze względu na destrukcyjny potencjał tego czynnika. Jeśli jest on zbyt duży, w ziarnach mogą rozwijać się grzyby z rodzaju Aspergillus będące źródłem aflatoksyn czy pleśń. To z kolei znacznie obniża jakość produktu i może sprawić, że jest on zupełnie niezdatny do spożycia.

Sprawdź nasze produkty

Miernik wilgotności ziarna - jak działa?

Aby skorzystać z wilgotnościomierza do zboża, wystarczy umieścić ziarna w zbiorniku. Zazwyczaj te urządzenia mają dostatecznie dużą pojemność, aby korzystanie z nich było komfortowe. Zbiorniczek powinien być pełny, po to, by wynik można było uznać za efektywny. Po nałożeniu na niego pokrywy, wilgotnościomierz przeprowadzi analizę. Możesz dokonać jej zarówno bezpośrednio na polu, jak i w miejscu, gdzie składowane jest zboże. Sposób przechowywania może diametralnie zmienić jakość zbiorów, dlatego warto okresowo dokonywać analizy wilgotności, aby mieć pod kontrolą warunki panujące w składzie i odpowiednio je modyfikować.

Co mierzy wilgotnościomierz do ziarna?

W profesjonalne wilgotnościomierze do zboża zaopatrują się zarówno gospodarstwa rolne, dokonujące zbiorów, jak i nabywający je producenci żywności. Miernik wilgotności ziarna pozwala na dokładne zbadanie poziomu wilgotności w produktach rolnych. Większość urządzeń wykorzystuje metodę pojemnościową, która daje szansę na otrzymanie precyzyjnego wyniku, z marginesem błędu wynoszącym zaledwie 0,2%. Kalibracja na kilkadziesiąt rodzajów zbóż umożliwia różnorodne wykorzystanie, co sprawdzi się zwłaszcza w przypadku gospodarstw, oferujących różne zbiory do skupu. Liczba uwzględnionych w kalibracji gatunków może różnić się w zależności od rodzaju wilgotnościomierza. Zboża, których parametry można zbadać w ten sposób, to między innymi pszenica, jęczmień, pszenżyto, kukurydza, żyto, owies, rzepak czy rośliny motylkowe. Zakres pomiaru wilgotności zazwyczaj różni się w zależności od tego, czy analizie poddawane są ziarna, czy nasiona oleiste.

Zalety korzystania z wilgotnościomierza do zbóż

Oprzyrządowanie cechuje precyzja uzyskiwanych wyników i staranność wykonania. Oferowane przez nas wilgotnościomierze do zboża powstają z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu wykazują wieloletnią trwałość. Mobilność jest istotnym kryterium wyboru, więc warto zdecydować się na urządzenia zasilane na baterię. Umożliwia to wykorzystanie ich w dowolnym miejscu, również w terenie. Dokładność pomiarowa, jaką gwarantują oferowane przez nas wilgotnościomierze, sprawia, że chętnie wybierają je gospodarstwa rolne, jak i producenci żywności w całej Polsce. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją produktów cenionych za wysoką jakość, ergonomię i precyzję pomiarową.

Masz pytania?
Porozmawiajmy

    Newsletter

    Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.

    Newsletter

    Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.