load
Wilgotnościomierze do ziaren zboża

Wilgotnościomierze do ziarna, zboża

Mierzenie wilgotności ziaren i nasion jest jednym z najważniejszych elementów analizy laboratoryjnej zbiorów. Wymaga on zastosowania specjalistycznego urządzenia, które dokonuje analizy z dużą dokładnością. Wilgotnościomierz do zbóż umożliwia określenie poziomu wilgotności ziaren i nasion bez konieczności ich rozdrabniania. Precyzyjne pomiary wilgotności są niezwykle ważne ze względu na destrukcyjny potencjał tego czynnika. Jeśli jest on zbyt duży, w ziarnach mogą rozwijać się grzyby z rodzaju Aspergillus będące źródłem aflatoksyn czy pleśń. To z kolei znacznie obniża jakość produktu i może sprawić, że jest on zupełnie niezdatny do spożycia.

Sprawdź nasze produkty

Miernik wilgotności ziarna - jak działa?

Aby skorzystać z wilgotnościomierza do zboża, wystarczy umieścić ziarna w zbiorniku. Zazwyczaj te urządzenia mają dostatecznie dużą pojemność, aby korzystanie z nich było komfortowe. Zbiorniczek powinien być pełny, po to, by wynik można było uznać za efektywny. Po nałożeniu na niego pokrywy, miernik wilgotności zboża przeprowadzi analizę. Możesz dokonać jej zarówno bezpośrednio na polu (w warunkach polowych), jak i w miejscu, gdzie składowane jest zboże. Sposób przechowywania może diametralnie zmienić jakość zbiorów, dlatego warto okresowo dokonywać analizy wilgotności, aby mieć pod kontrolą warunki panujące w składzie i w razie potrzeby odpowiednio je modyfikować. Zbyt duży poziom wilgotności może bowiem doprowadzić do procesów gnilnych, jednak przesadne wysuszenie także obniża wartość zbóż i ziaren. Miernik pozwala trzymać rękę na pulsie i na bieżąco monitorować ten kluczowy wskaźnik.

030782_r2_940

Co mierzy wilgotnościomierz do ziarna?

W profesjonalne wilgotnościomierze do zboża i ziarna zaopatrują się zarówno gospodarstwa rolne, dokonujące zbiorów, jak i nabywający je producenci żywności. Miernik wilgotności ziarna pozwala na dokładne zbadanie poziomu wilgotności w produktach rolnych. To istotne z punktu widzenia zarówno kupujących, jak i sprzedawców. Nabywca płodów chce mieć pewność, że wydaje pieniądze na odpowiednie pod względem jakości artykuły, podczas gdy oferent może sprawdzać swój asortyment i kontrolować jego stan, który ma wpływ na wycenę czy w ogóle udostępnienie do sprzedaży danych zasobów.

Wilgotnościomierz do zbóż i ziarna wykorzystuje metodę pojemnościową, która daje szansę na otrzymanie precyzyjnego wyniku, z marginesem błędu wynoszącym zaledwie 0,2%. Kalibracja na kilkadziesiąt rodzajów zbóż umożliwia różnorodne wykorzystanie, co sprawdzi się zwłaszcza w przypadku gospodarstw, oferujących różne zbiory do skupu. Liczba uwzględnionych w kalibracji gatunków może różnić się w zależności od rodzaju wilgotnościomierza. Ziarna i zboża, których parametry można zbadać w ten sposób, to między innymi pszenica, jęczmień, pszenżyto, kukurydza, żyto, owies, rzepak czy rośliny motylkowe. Zakres pomiaru wilgotności zazwyczaj różni się w zależności od tego, czy analizie poddawane są ziarna, czy nasiona oleiste.

Wilgotnościomierz do zbóż - zalety korzystania

Miernik wilgotności zboża cechuje precyzja uzyskiwanych wyników i staranność wykonania. Oferowane przez nas wilgotnościomierze do zboża i ziaren powstają z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu wykazują wieloletnią trwałość. Mobilność jest istotnym kryterium wyboru, więc warto zdecydować się na urządzenia zasilane na baterię. Umożliwia to wykorzystanie ich w dowolnym miejscu, również w terenie. Dokładność pomiarowa, jaką gwarantują oferowane przez nas wilgotnościomierze, sprawia, że chętnie wybierają je gospodarstwa rolne, jak i producenci żywności w całej Polsce. Oprzyrządowanie oferujemy zarówno mniejszym, jak i dużym producentom zbóż i ziaren.

Starannie zaprojektowane konstrukcje urządzeń są proste w obsłudze. Czytelność prezentowanych wyników i łatwość wykonywania pomiarów wilgotności sprawiają, że z ich użytkowaniem poradzi sobie dosłownie każdy, nawet osoby całkowicie początkujące w pracach rolnych. Jednocześnie oferowane przez naszą firmę wilgotnościomierze do zbóż i ziaren prezentują najwyższą jakość i odpowiadają na oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją mierników wilgotności cenionych za wysoką jakość, ergonomię i precyzję pomiarową.

2.-wilgotnosciomierz-do-zboza
Masz pytania?
Porozmawiajmy

    Newsletter

    Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.

    Newsletter

    Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.