load

Legalizacja wag

Podczas zakupu wagi najazdowej i w późniejszym okresie należy pamiętać, że aby wagi samochodowe funkcjonowały prawidłowo i zgodnie z prawem, potrzebne jest przeprowadzenie prawnej kontroli metrologicznej (legalizacja wag). Takie potwierdzenie zostaje wydane przez Urząd Miar. Większość wag najazdowych nabytych u znanych producentów jest już zalegalizowana. Często jednak zdarza się, że sprzęt pochodzi z innego źródła, który nie posiada takiego certyfikatu. Należy również pamiętać, że ważność dokumentu wygasa po określonym czasie i trzeba ją odnowić. W naszej ofercie proponujemy kompleksową i szybką legalizację najazdowej wagi samochodowej.

Na czym polega legalizacja wag?

Na uzyskanie dokumentu ważności legalizacji składa się przede wszystkim sprawdzenie wag samochodowych lub innych przyrządów pomiarowych oraz stwierdzenie i poświadczenie dowodem legalizacji (cechy zabezpieczające, lub świadectwo legalizacji wag wystawione przez Urząd Miar), że przyrządy pomiarowe spełniają wymagania metrologiczne. Wymogi te są umieszczone na tabliczce znamionowej i mają postać określonego przepisami oznaczenia. Ma to na celu oszczędzenie problemów spowodowanych wprowadzeniem w obieg wag, które są wadliwe i dokonują błędnych pomiarów. Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem takiego potwierdzenia zachęcamy do zapoznania się z naszą usługą, w której oferujemy legalizację wag najazdowych w okazjonalnej cenie.

construction worker in stall truck scale structure in constructi

Szeroka oferta legalizacji wag

W zależności od typu wagi, proces jej legalizacji przebiega inaczej. W GrainTech zapewniajmy szeroką ofertę tak, by trafiła do każdego. Dlatego też wykonujemy legalizację następujących wag:

 • wagi handlowe, techniczne, magazynowe,
 • wagi laboratoryjne,
 • wagi medyczne,
 • wagi przemysłowe,
 • wagi przenośnikowe i automatyczne.

Zależy nam również na maksymalnie kompleksowej obsłudze. Dlatego też legalizacja wagi samochodowej obejmuje dodatkowe usługi. Na cenę składają się:

 • serwis – wagi samochodowe zostają przygotowane przez nas do legalizacji,
 • transport wzorców masy,
 • koszty opłaty legalizacyjnej,
 • delegacja Inspektora Urzędu Miar,
 • oraz koszt dojazdu.

Co więcej, jako że bardzo cenimy sobie profesjonalne podejście do klienta, cena ustalana jest indywidualnie dla każdego zamówienia. Dlatego też serdecznie zachęcamy Państwa do kontaktu w celu zorientowania się odnośnie kosztów usługi oraz jej przebiegu.

Gwarancja najwyższej jakości obsługi

Nasz zespól tworzy kadra doświadczonych pracowników, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży. Podczas świadczenia serwisu legalizacji przyrządu pomiarowego staramy się zapewnić maksymalnie kompleksową obsługę tak, by klienci byli w pełni zadowoleni. Gwarantujemy również jak najszybsze przeprowadzenie tego procesu oraz w pełni indywidualne i merytoryczne potraktowanie każdego zainteresowanego.

construction worker in stall truck scale structure in constructi
Masz pytania?
Porozmawiajmy

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.