load
Wagi samochodowe podkładkowe

Samochodowe podkładkowe

Jednym z najbardziej uniwersalnych i popularnych narzędzi w przemyśle związanym z transportem i produkcją jest podkładkowa waga osiowa. Dzięki swojej wytrzymałości oraz łatwości w obsłudze idealnie sprawdza się w większości zadań i służy przez lata. Dużym plusem, jaki ma waga samochodowa przejazdowa, jest również jej niski profil, który umożliwia bezproblemowy najazd. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Sprawdź nasze produkty

Zastosowanie samochodowych wag przejazdowych

Proponowane przejazdowe wagi osiowe to jednoosiowe urządzenia drogowe, które zostały zaprojektowane specjalnie w celu pomiarów kontrolnych. Znajdują swoje zastosowanie w kontroli dostaw materiału w takich miejscach jak:

 • place budowy,
 • wysypiska śmieci,
 • żwirownie,
 • fabryki betonu,
 • kamieniołomy.

Dzięki dokładności ich pomiaru są także dopuszczone do użytku w handlu i wszelkich działaniach mających na celu egzekwowanie prawa.

Gwarancja jakości i zaawansowania technologicznego

Profesjonalne samochodowe wagi przejazdowe i podkładkowe dostępne zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i przewodowej. Konstrukcja z wytrzymałego aluminium jest gwarancją solidności, a zarazem lekkości i możliwości pracy w trudnych warunkach środowiskowych. Produkty są wyposażone w specjalne czujniki wykonane ze stali nierdzewnej, które spełniają wymagania norm ochrony IP68, a także hermetyczne skrzynki przyłączeniowe. Są łatwe w montażu bez potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi.

Producent zastosował wulkanizowane nakładki antypoślizgowe z wysokiej jakości tworzywa, które podnoszą poziom bezpieczeństwa użytkowania i wyraźnie zwiększają przyczepność osiowej samochodowej wagi podkładkowej. Dzięki specjalnym rozwiązaniom technologicznym połączenie segmentu ważącego pojazd z miernikiem jest proste i niezawodne. Produkty są oferowane w wersjach legalizowanych z możliwością ważenia dynamicznego w dużej rozdzielczości. Zapewniają dokładne oraz powtarzalne pomiary.

Funkcjonalna budowa przekładająca się na komfort użytkowania

Prezentowane w naszym asortymencie wagi podkładkowe i przejazdowe są przeznaczone do osadzenia ich na głębokości 250 milimetrów na nawierzchni betonowej. Co więcej, most ważący może zostać w każdym momencie podniesiony, co umożliwia łatwe oczyszczenie oraz sprawdzenie sprzętu, bez potrzeby dokonywania ponownej kalibracji. Kolejnym plusem jest fakt, że przedstawione poniżej wagi samochodowe osiowe są pełni zautomatyzowane tak, by podczas procesu ważenia, nie była konieczna obecność operatora.

Samochodowe wagi przejazdowe

Oferowane przez nas produkty są dostarczane w wygodnej walizce transportowej. Dostępne są również modele samochodowych wag przejazdowych ze wbudowaną drukarką do szybkiej dokumentacji wyników. Obsługę ułatwia ergonomiczny wyświetlacz oraz dedykowane oprogramowanie komputerowe z polskojęzycznym menu. Istnieje możliwość zakupu dodatkowych akcesoriów rozszerzających funkcjonalność narzędzi pomiarowych, takich jak wykonane z drewna maty wyrównujące przeznaczone do ważenia osi pojazdów. Towar jest objęty gwarancją producenta.

Profesjonalne samochodowe wagi przejazdowe osiowe zbudowane są z kilku podkładek pomiarowych, które połączone są ze specjalnie zaprojektowanym indykatorem odczytowym, tworząc kompleksowy, przenośny system do ważenia osi pojazdów. Dzięki wykonaniu z lekkich i trwałych materiałów nie sprawiają problemów w transporcie. Są dedykowane do zastosowań w przedsiębiorstwach i instytucjach wykonujących pomiary wagowe poza swoją siedzibą. Mogą być dodatkowo wyposażone w drukarkę termiczną oraz zasilanie sieciowo-akumulatorowe.

Wagi do ważenia aut ciężarowych

Dostępne w naszym asortymencie podkładkowe wagi osiowe przenośne do ważenia aut ciężarowych oraz osobowych to specjalistyczne rozwiązania pomiarowe, które umożliwiają wykonywanie precyzyjnych pomiarów w szerokim zakresie: od kilkuset kg do nawet kilkunastu ton. Mają niezbędne certyfikaty i są dostępne w wersji z legalizacją, które dedykowano do mierzenia masy całkowitej wszelkiego rodzaju maszyn kołowych. Ich kompaktowa budowa i łatwe składanie umożliwiają przeprowadzanie kontroli w dowolnym miejscu.

Urządzenia do pomiaru wagi pojazdów nazywane również samochodowymi podkładkami ważącymi umożliwiają precyzyjne i łatwe określenie stopnia nacisku koła lub osi samochodu. Zostały wyposażone w mechanizmy szybkiego zerowania oraz wyznaczania środka ciężkości. Wysokiej klasy układy elektroniczne zapewniają dużą niezawodność działania w trudnych warunkach terenowych. Sprzęt jest niepodatny na działanie wilgoci oraz promieniowanie UV.

Zalety i zastosowanie podkładkowych wag przejazdowych

Dlaczego warto stosować podkładkowe, przejazdowe wagi osiowe, które są dostępne w naszej ofercie w konkurencyjnych cenach? Jedną z ich zalet jest brak konieczności wykonywania skomplikowanych, czasochłonnych i kosztowych prac przygotowawczych. Prostota montażu, który można przeprowadzić na już istniejącej, płaskiej i utwardzonej nawierzchni, sprawia, że urządzenia te są wyjątkowo praktyczne.

Cała konstrukcja składa się z dwóch układów: modułu przeznaczonego do obliczania masy pojazdu, czyli podkładek, oraz terminala, przez który on przejeżdża. Samochodowa, osiowa waga podkładkowa jest zbudowana z mechanizmu pomiarowego i dwóch elementów do podkładania zlokalizowanych w odpowiednio wyprofilowanych wyżłobieniach. Zamiast nich stosuje się też kilku, kilkunastometrowe maty pozwalające na bezpieczny wjazd na platformę wagową.

Niewątpliwą zaletą oferowanych konstrukcji jest ich prostota, która pozwala na wykonanie pomiarów na stosunkowo niewielkiej przestrzeni w krótkim czasie. Mobilność umożliwiająca bezproblemową zmianę lokalizacji urządzenia w połączeniu z niewielkimi rozmiarami sprawia, że sprzęt ten można mieć zawsze przy sobie, np. w bagażniku samochodu osobowego. Za jego pomocą da się niemal błyskawicznie przygotować stanowisko pomiarowe i sprawdzić masę pojazdu, np. przed wyjazdem na drogę autem ciężarowym z ładunkiem, aby mieć pewność, że nie jest przeładowane.

Jeżeli szukasz nowoczesnych, podkładkowych, osiowych wag przejazdowych, to skorzystaj z naszej oferty!

Masz pytania?
Porozmawiajmy

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.