load

Waga najazdowa, ciężarowa 40t

Waga najazdowa 40 ton

Waga najazdowa 40 ton to konstrukcja o dużym udźwigu – jednym z największych wśród produktów z naszej oferty. Pozwala ona na ważenie pojazdów o znacznej masie własnej – także w momencie, w którym są załadowane towarem. To urządzenie wykorzystywane w wielu branżach. Są nieocenioną pomocą wszędzie tam, gdzie konieczne jest planowanie tras transportowych oraz obliczanie ilości zakupionych czy pozyskanych surowców.

Waga najazdowa 40 t jest używana do:

 • obliczania masy zboża i innych surowców rolniczych umieszczonych na pojeździe – bez konieczności ich rozładunku,
 • planowania tras – nie po wszystkich drogach można poruszać się pojazdami, których masa wynosi około 40 ton,
 • optymalizacji transportu – by sprawdzić, czy na dany pojazd można załadować więcej towarów; ma to na celu zoptymalizowanie kosztów transportu i ograniczenie liczby potrzebnych kursów,
 • ważenia surowców wykorzystywanych na placach budowy – pozwala to na lepsze rozliczanie dostaw i kontrolę nad zużyciem surowców,
 • kontroli pojazdów – na stacji kontroli pojazdów sprawdza się dopuszczalną masę całkowitą maszyn, co jest jednym z elementów przeglądu technicznego,
 • obliczania masy surowców kopalnych – w branży wydobywczej. Dzięki wagom można łatwiej określić ilość wydobytego surowca, co ułatwia również jego sprzedaż,
 • sprawdzania, czy pojazd został załadowany zgodnie z przepisami – przekroczenie maksymalnej masy dopuszczalnej pojazdu niesie za sobą ryzyko nałożenia wysokich kar.

Waga najazdowa 40 ton pozwala również na zwiększenie bezpieczeństwa transportu. Nawet jeśli konstrukcja samochodu wytrzyma tak duże obciążenie, jego droga hamowania znacznie się wydłuży. Skontrolowanie masy pojazdu przed ruszeniem w trasę jest sposobem na wyeliminowanie zagrożenia zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu.

Trwała waga najazdowa 40 t, która sprawdzi się w każdych warunkach

Nasza waga najazdowa 40 t to konstrukcja, która z powodzeniem poradzi sobie w dowolnych warunkach. Wiemy, że urządzenia tego typu są użytkowane przede wszystkim na świeżym powietrzu. Nie zawsze są to idealnie równe i czyste place załadunkowe. Często zdarza się, że wagi najazdowe są umieszczane przy polach uprawnych, kopalniach czy na placach budowy.

Z tego powodu nasze wagi ciężarowe zostały przygotowane w taki sposób, by mogły poradzić sobie z nawet najtrudniejszymi warunkami. Powstały one z surowców odpornych na działanie wilgoci – nie pokrywają się one korozją, która mogłaby zniszczyć urządzenie już po kilku miesiącach użytkowania. Co więcej, wagi ciężarowe z powodzeniem mogą być stosowane przy niskich temperaturach – podczas ważenia pojazdów zimą. Sprawdzą się one także tam, gdzie na ich konstrukcję padają promienie słoneczne.

Czytelny interfejs wag najazdowych 40 t

Waga najazdowa pod koła jest wykorzystywana w celu poznania dokładnej masy pojazdu – samego lub z załadowanym towarem. Aby możliwe było jej odczytanie, urządzenia te wyposażono w specjalny ekran. Został on zaprojektowany w taki sposób, by był odporny na trudne warunki atmosferyczne. Jednocześnie prezentuje on uzyskane dane w sposób niezwykle czytelny.

Zgromadzone informacje można analizować lub przesyłać do innych systemów firmowych. Służą one nie tylko do określania, czy pojazd nie został przeciążony, lecz także do prowadzenia statystyk. Na ich podstawie możliwe jest lepsze planowanie kolejnych transportów i optymalizacja ponoszonych kosztów – to szansa na duże oszczędności dla firmy.

Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiednią wagę ciężarową do Państwa potrzeb. Oferujemy również modele o mniejszym i większym udźwigu – nawet do 60 ton. Dobranie odpowiedniego modelu jest możliwe na podstawie informacji przekazanych nam przez klienta. Znaczenie ma to, gdzie będzie wykorzystywane urządzenie, a także jakie pojazdy mają być ważone z jego użyciem.

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Na życzenie możemy przedstawić szczegółowe parametry techniczne poszczególnych produktów z oferty. W razie pytań służymy pomocą.

Masz pytania?
Porozmawiajmy

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.