load
Wagi zbiornikowe

Wagi zbiornikowe

Wysokiej klasy zbiornikowe wagi pod silos to precyzyjne urządzenia pomiarowe do wyznaczania masy produktów sypkich i płynnych przechowywanych w silosach, tj. zbóż, paszy czy ziaren, a także wszelkiego rodzaju cieczy. Współpracują z dedykowanym oprogramowaniem PC, które umożliwia kompleksowe sterowanie sprzętem oraz przetwarzanie i eksport wyników pomiarów. To nowoczesne, zaawansowane urządzenia, które dają pełną kontrolę nad wykonywanymi czynnościami. Przekłada się to na możliwość kompleksowego monitorowania i analizowania posiadanych czy przetwarzanych zasobów.

Pozyskane dzięki oprogramowaniu komputerowemu dane z wag zbiornikowych można wykorzystać z myślą o optymalizacji działalności, a co za tym idzie – poprawieniu wydajności pracy. Oferowane przez nas rozwiązania wagowe mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb związanych z działalnością klienta – doskonale nadają się w przypadku zarówno dużych, jak i niewielkich ilości produktów sypkich i płynnych przechowywanych w silosach.

Sprawdź nasze produkty

Waga zbiornikowa - wyraźny wyświetlacz LCD z podświetleniem

Rozwiązania technologiczne do pomiaru wagi pasz montowane pod mieszalnikiem czy silosem podnoszą wygodę i szybkość odmierzania dawek komponentów, co również przekłada się zwiększenie efektywności działalności. Są zbudowane z użyciem niezawodnych i precyzyjnych czujników sensorycznych, które zapewniają wysoką dokładność wykonywanych pomiarów. Ich zastosowanie wraz z wysokojakościowymi materiałami wykorzystanymi do produkcji przekłada się też na możliwość wieloletniej eksploatacji oferowanych urządzeń. Wyposażono je także w bardzo solidne i wytrzymałe podstawki pod zbiornik wykonane ze stali nierdzewnej, dbając w ten sposób o trwałość i wytrzymałość wag zbiornikowych pod silos.

Obsługę i odczyt wyników ułatwia wyraźny wyświetlacz LCD z podświetleniem – czytelność i prostota nawigacji sprawiają, że każdy poradzi sobie z jego eksploatacją. Sprzęt jest dostarczany wraz z dedykowaną ładowarką 230 V oraz kablem sieciowym. Waga zbiornikowa pod silos może być również zasilana z akumulatora pozwalającego na ok. 90 godzin pracy – to mobilne urządzenia, których można z łatwością przenosić w zależności od potrzeb. Są zatem bardzo praktyczne w eksploatacji, co pozwala na ich zastosowanie w wielu miejscach i procesach technologicznych.

Precyzyjne wagi zbiornikowe

Oferowane przez nas precyzyjne wagi zbiornikowe pod silos mają specjalną pamięć zbiornika, która po wyłączeniu urządzenia nadal wskazuje ostatni odczyt. Wśród ich bogatej funkcjonalności warto również wymienić:

 • tarowanie,
 • autozerowanie,
 • sygnalizację dźwiękową,
 • sumowanie ważeń,
 • alarm przeciwprzeciążeniowy,
 • sterowanie pompami i silnikami,
 • tryb energooszczędny,
 • opcjonalny wyświetlacz gabarytowy.

Oferowane wagi zbiornikowe pod silos pozwalają na bardzo dokładną kontrolę stanów magazynowych w dowolnym momencie. Dzięki umieszczeniu czujnika wagowego na zewnątrz zbiornika jest on chroniony przed wpływem agresywnych substancji chemicznych, wilgoci oraz wysokich temperatur. Oznacza to, że proponowane urządzenia mogą być z powodzeniem stosowane nawet w miejscach, w których panują szczególnie wymagające warunki.

Materiały zastosowane do budowy dostępnych u nas wag zbiornikowych z możliwością montażu pod silosem zapewniają odporność konstrukcji na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne czynniki środowiskowe występujące w zakładach przemysłowych. Gwarantuje to ich wieloletnią trwałość nawet w przypadku eksploatacji w trudnych warunkach. Szeroki zakres ważenia sprawia, że mogą być wykorzystywane do pomiaru masy materiałów rzędu kilku-kilkunastu ton, co najlepiej świadczy o uniwersalności ich zastosowania.

Przemysłowe wagi pod silos

Profesjonalne przemysłowe wagi zbiornikowe pod silos mogą być dodatkowo wyposażone w zegar czasu rzeczywistego oraz opcję programowania progów wagowych z wyzwalaniem wyjść przekaźnikowych. W rozbudowanych zakładach produkcyjnych przydatnym rozwiązaniem może okazać się komunikacja przez sieć Ethernet, a także możliwość szybkiego eksportu wyników w postaci cyfrowej na pendrive. Dzięki temu istnieje możliwość dokładnej analizy wszelkich danych na komputerze lub innym urządzeniu elektronicznym, co pozwala na ich szeroką interpretację i wyciągnięcie na ich podstawie konstruktywnych wniosków. Warto dodać, że konstrukcje są odporne na zakłócenia pomiarów powodowane przez zewnętrzne pola elektromagnetyczne.

Poza silosami oferowane wagi zbiornikowe mają szerokie zastosowanie m.in. w magazynach i zakładach produkcyjnych. Montuje się je z myślą o obliczaniu ciężaru różnego rodzaju produktów sypkich bądź cieczy. Za ich pomocą można też określać ilości substancji wchodzących w skład produkowanych w danym zakładzie mieszalników czy emulsji. Co istotne, bezpieczeństwo eksploatacji zapewnia mechanizm informujący o przeładowaniu zbiornika – jeżeli znajdujące się w nim produkty czy substancje ważą więcej, niż wynosi maksymalne obciążenie danego urządzenia, użytkownik zostaje o tym poinformowany. Decydując się na naszą ofertę, można mieć pewność stabilności i precyzji działania zamówionego sprzętu.

Niezawodne i tanie urządzenia pomiarowe w postaci wag zbiornikowych pod silos pozwalają na dokładne porcjowanie, jak i zgrubne ważenie surowców w formie sypkiej oraz płynnej. Mają niezbędne atesty oraz certyfikaty, dzięki czemu mogą być bezpiecznie stosowane w kontakcie z żywnością. Jeżeli szukasz precyzyjnego sprzętu do wyznaczania masy materiałów przechowywanych w silosie, to skorzystaj z naszej oferty nowoczesnych wag zbiornikowych! Zapewniamy profesjonalne wsparcie w wyborze odpowiedniego produktu. Zachęcamy do skorzystania z oferty, nawiązywania współpracy i kontaktu w celu złożenia zamówienia!

Masz pytania?
Porozmawiajmy

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.