load
Wagi zbiornikowe

Wagi zbiornikowe

Wysokiej klasy zbiornikowe wagi pod silos to precyzyjne urządzenia pomiarowe do wyznaczania masy produktów sypkich i płynnych przechowywanych w silosach, tj. zbóż, paszy czy ziaren, a także wszelkiego rodzaju cieczy. Współpracują z dedykowanym oprogramowaniem PC, które umożliwia kompleksowe sterowanie sprzętem oraz przetwarzanie i eksport wyników pomiarów. Oferowane przez nas rozwiązania wagowe mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb związanych z działalnością klienta.

Rozwiązania technologiczne do pomiaru wagi pasz montowane pod mieszalnikiem podnoszą wygodę i szybkość odmierzania dawek komponentów. Są zbudowane z użyciem niezawodnych i precyzyjnych czujników sensorycznych. Wyposażono je także w bardzo solidne i wytrzymałe podstawki pod zbiornik wykonane ze stali nierdzewnej. Obsługę i odczyt wyników ułatwia wyraźny wyświetlacz LCD z podświetleniem. Sprzęt jest dostarczany wraz z dedykowaną ładowarką 230 V oraz kablem sieciowym. Może być również zasilany z akumulatora pozwalającego na ok. 90 godzin pracy.

Sprawdź nasze produkty

Precyzyjne wagi zbiornikowe

Oferowane przez nas precyzyjne wagi zbiornikowe pod silos mają specjalną pamięć zbiornika, która po wyłączeniu urządzenia nadal wskazuje ostatni odczyt. Wśród ich bogatej funkcjonalności warto również wymienić:

 • tarowanie,
 • autozerowanie,
 • sygnalizację dźwiękową,
 • sumowanie ważeń,
 • alarm przeciwprzeciążeniowy,
 • sterowanie pompami i silnikami,
 • tryb energooszczędny,
 • opcjonalny wyświetlacz gabarytowy.

Produkty pozwalają na bardzo dokładną kontrolę stanów magazynowych w dowolnym momencie. Dzięki umieszczeniu czujnika wagowego na zewnątrz zbiornika jest on chroniony przed wpływem agresywnych substancji chemicznych, wilgoci oraz wysokich temperatur.

Materiały zastosowane do budowy dostępnych u nas wag zbiornikowych z możliwością montażu pod silosem zapewniają odporność konstrukcji na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne czynniki środowiskowe występujące w zakładach przemysłowych. Szeroki zakres ważenia sprawia, że mogą być wykorzystywane do pomiaru masy materiałów rzędu kilku-kilkunastu ton.

Przemysłowe wagi pod silos

Profesjonalne przemysłowe wagi pod silos mogą być dodatkowo wyposażone w zegar czasu rzeczywistego oraz opcję programowania progów wagowych z wyzwalaniem wyjść przekaźnikowych. W rozbudowanych zakładach produkcyjnych przydatnym rozwiązaniem może okazać się komunikacja przez sieć Ethernet, a także możliwość szybkiego eksportu wyników w postaci cyfrowej na pendrive. Warto dodać, że konstrukcje są odporne na zakłócenia pomiarów powodowane przez zewnętrzne pola elektromagnetyczne.

Niezawodne i tanie urządzenia pomiarowe pozwalają na dokładne porcjowanie, jak i zgrubne ważenie surowców w formie sypkiej oraz płynnej. Mają niezbędne atesty oraz certyfikaty, dzięki czemu mogą być bezpiecznie stosowane w kontakcie z żywnością. Jeżeli szukasz precyzyjnego sprzętu do wyznaczania masy materiałów przechowywanych w silosie, to skorzystaj z naszej oferty nowoczesnych wag zbiornikowych! Zapewniamy profesjonalne wsparcie w wyborze odpowiedniego produktu.

Masz pytania?
Porozmawiajmy

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.