load
Liczba opadania

Liczba opadania

Urządzenia służące do pomiaru liczby opadania, dostępne w naszym sklepie, to dwustanowiskowe sprzęty wykorzystujące zamknięty cykl chłodzenia pokrywy łaźni wodnej. Własne chłodzenie sprawia, że nie ma konieczności podłączenia wody do analizatora. To istotne udogodnienie, dające możliwość wykorzystania sprzętu, w zasadzie w dowolnych warunkach. Można korzystać z niego w terenie, w laboratorium, w składzie czy innych miejscach bez scentralizowanego systemu zaopatrzenia w wodę.

Sprawdź nasze produkty

Liczba opadania – dlaczego ten wskaźnik jest tak ważny?

Oferowane przez nas urządzenia do liczby opadania to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające sprawdzenie poziomu enzymów amylolitycznych zawartych w ziarnie pszenicy i życie. Wskaźnik ten jest niezwykle ważny dla weryfikacji jakości ziarna, dlatego w osprzęt tego rodzaju zazwyczaj inwestują producenci żywności i inni nabywcy ziaren czy nasion. Określa bowiem jego przydatność przechowalnianą. Analizator liczby opadania zapewnia dokładny pomiar tego, istotnego z punktu widzenia producenta, wskaźnika.

Jeśli liczba opadania jest zbyt wysoka lub niska, zboże może sprawiać problemy przy obróbce termicznej, a także ulegać szybkiemu zawilgoceniu i samozagrzewaniu. To z kolei prowadzi do znacznego obniżenia jakości. Dlatego tak ważne jest wykorzystywanie narzędzia, które daje możliwość wykonania takich pomiarów, szczególnie w branżach związanych z produkcją żywności, a przede wszystkim z wypiekiem pieczywa, gdzie liczba opadania to bardzo istotny parametr.

Analizator liczby opadania – jak działa?

Sterowanie analizatorem liczby opadania jest proste, a jego przejrzysty interfejs jeszcze bardziej to ułatwia. Użytkowanie go nie wymaga dużej ilości wody, co jest istotne z punktu widzenia ekologii. Większość takich przyrządów wyposażonych jest w jednoprzyciskowy system zarządzania, który ułatwia korzystanie z nich. Jedyne, co należy zrobić, to włączyć i wyłączyć maszynę pojedynczym kliknięciem.

Analizatory są projektowane w taki sposób, aby ich użytkowanie jak najbardziej komfortowe. Wbudowany monitor daje możliwość uzyskania natychmiastowego odczytu wyników. Na rynku można znaleźć jedno- i dwustanowiskowe sprzęty, różniące się poziomem funkcjonalności i precyzyjności. Te, które oferujemy naszym Klientom, umożliwiają łatwe pozyskiwanie pomiarów. Urządzenia te są całkowicie automatyczne, dlatego mogą się nimi posługiwać nawet osoby nieprzeszkolone pod tym kątem. Korzystanie z analizatora liczby opadania jest proste i szybkie, w kilka chwil można uzyskać wynik na wbudowanym monitorze. Waga osprzętu zazwyczaj jest na tyle niewielka, że można swobodnie przenosić je z miejsca na miejsce.

Wszystkie nasze analizatory powstają przy użyciu nowoczesnych technologii, a do ich produkcji wykorzystuje się najlepsze jakościowo materiały. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją produktów. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji Klienta.

Masz pytania?
Porozmawiajmy

    Newsletter

    Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.

    Newsletter

    Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.