load
Wagi samochodowe

Wagi samochodowe najazdowe i zagłębione

Najchętniej wybieranym sprzętem do wykonywania pomiarów jest bez wątpienia przemysłowa waga najazdowa, np. betonowa. Zawdzięcza to swojej konstrukcji, która pozwala na łatwe przemieszczenie oraz montaż, przy którym potrzebny jest wyłącznie wózek widłowy. Dzięki temu da się ją stosować w różnych miejscach i zmieniać jej lokalizację, gdy zachodzi taka potrzeba. Szybkość i prostota instalacji pozwalają na zbudowanie stanowiska pomiarowego w wybranym punkcie w bardzo krótkim czasie. Wynika to m.in. z braku wymogu wykonywania prac budowlanych. Zamiast wydawać pieniądze i poświęcać godziny na usuwanie nawierzchni, wykopy i stawianie nowej konstrukcji betonowej wystarczy położyć samochodową wagę najazdową. Cena takiej inwestycji będzie bardzo przystępna.

Sprawdź nasze produkty

Waga samochodowa najazdowa - zastosowanie i właściwości

Urządzenie może być zastosowane na dowolnej, równej i utwardzonej nawierzchni. Zajmuje relatywnie mało przestrzeni, więc można z niego skorzystać w wielu miejscach. Jego budowa umożliwia bezproblemowy i szybki dostęp pod przemysłową samochodową wagę najazdową, co znacznie ułatwia zachowanie czystości oraz sprawności sprzętu. Dodatkowo jest odpowiednio zabezpieczona, co uodparnia ją na działanie wszelkich czynników pogodowych i atmosferycznych.

Nasze konstrukcje, np. o nośności 40 lub 60 ton, powstają z materiałów wysokiej jakości i precyzyjnie działających mechanizmów, które zapewniają ich trwałość i wieloletnią, bezawaryjną eksploatację. Dzięki wyniesieniu urządzenia ponad poziom drogi wydłuża się jego żywotność, ponieważ trudno jest spowodować uszkodzenia podczas wjazdu. Wszystkich zainteresowanych nabyciem przemysłowej, np. betonowej wagi samochodowej najazdowej w okazjonalnej cenie serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszymi usługami.

Waga samochodowa najazdowa - zróżnicowana oferta

Chcąc zapewnić maksymalnie zróżnicowaną i zadowalającą klientów ofertę, prowadzimy sprzedaż oraz wynajem wag do samochodów ciężarowych w następujących wariantach:

 • waga najazdowa 20 ton,
 • waga najazdowa 40 ton,
 • waga najazdowa 60 ton.

Oferowane wagi najazdowe są elektroniczne, a ich pomosty mogą być zarówno betonowe, jak i stalowe. Dlatego też proponowany sprzęt dzieli się na trzy rodzaje materiałów:

 • waga samochodowa stalowo – betonowa,
 • stalowa,
 • betonowa.

W ten sposób, w zależności od potrzeb klienta, jesteśmy w stanie zapewnić idealne rozwiązanie, co przełoży się na sprawność oraz szybkość wykonywanej pracy.

Waga samochodowa najazdowa - gwarancja trwałości i najwyższej jakości wykonania

W ofercie firmy GrainTech znajdziesz wysokiej klasy samochodowe wagi najazdowe i zagłębione. Betonowe i stalowe konstrukcje są zaprojektowane z myślą o intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach przemysłowych. Wykonane z użyciem doskonałej mieszanki betonu oraz stali stanowią prefabrykowane pomosty ze wzmocnionymi obrzeżami, niepodatnymi na uderzenia mechaniczne. Towarowa waga samochodowa, np. do 40 czy 60 ton,  jest również stosunkowo szybka i prosta w montażu – instalacja urządzenia zajmuje maksymalnie 24 godziny. Dzięki zastosowaniu klap bocznych dostęp do czujników tensometrycznych klasy C3 jest bezproblemowy.

Dostarczamy specjalistyczne najazdy wagowe do samochodów ciężarowych i dostawczych prefabrykowane, jak i wylewane na miejscu. Produkty charakteryzują się wysoką nośnością rzędu kilkudziesięciu ton (maksymalny udźwig może wynieść 100 t), zależnie od modelu. Zostały zaprojektowane w III klasie dokładności handlowej. Zgromadzone w naszej ofercie samochodowe wagi najazdowe o przemysłowym zastosowaniu są standardowo zasilane z sieci 230 V 50 Hz. Mogą pracować w szerokim zakresie temperatur roboczych od -30 do 40 °C. Zarówno ich działka legalizacyjna, jak i odczytowa została określona na poziomie 20 kg (w przypadku wag 50t i 60t). Sprzedajemy je w atrakcyjnych cenach, a do tego oferujemy profesjonalny, szybki transport.

Profesjonalne samochodowe wagi najazdowe

Dostępne w naszym asortymencie profesjonalne samochodowe wagi najazdowe o nośności 20, 40 i 60 ton to betonowe i stalowe urządzenia, które mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta przez nasz zespół składający się doświadczonych inżynierów – konstruktorów, programistów, mechaników i projektantów. Każda z nich może być dodatkowo wyposażona w elementy uszczelniające, a także wyświetlacz, oprogramowanie kontrolne, pilot, obsługę kart RFID czy systemy automatycznego ważenia. Istnieje też możliwość implementacji precyzyjnego modułu lokalizacyjnego GPS. Dzięki temu zamówiona przemysłowa waga samochodowa najazdowa może zostać dostosowana do indywidualnych wymagań klienta. Dodatkowe wyposażenie daje szansę na uzyskanie maksymalnych korzyści z zastosowania kupionego urządzenia.

Konstrukcje standardowo mają 18 metrów długości (z możliwością zwiększenia na specjalne życzenie), a także 3 m szerokości. Zależnie od potrzeb najazdowa waga przemysłowa może zostać wyposażona w 6 do 10 profesjonalnych czujników tensometrycznych klasy C3. Są montowane z użyciem autorskiej metody instalacji na utwardzonym podłożu, bez konieczności stosowania wylewki fundamentów, która znacząco podnosiłaby koszty całej inwestycji. Same elementy pomiarowe zamontowane są przy użyciu podkładek dystansowych i chronione przed uszkodzeniami.

Betonowe wagi najazdowe dla samochodów

Wysokiej klasy stalowe, betonowe lub wykonane z obu tych materiałów wagi najazdowe dla samochodów ciężarowych oraz dostawczych obsługujących zakłady przemysłowe i hale magazynowe są montowe z użyciem dedykowanych śrub, które gwarantują brak ryzyka przemieszczania się konstrukcji nawet przy dużym obciążeniu dynamicznym i intensywnej eksploatacji. Mają zaimplementowane wszystkie niezbędne do pracy funkcje, takie jak tarowanie, zerowanie czy możliwość integracji z zewnętrznym oprogramowaniem komputerowym na specjalne życzenie.

Niezawodne urządzenia pomiarowe, zapewniają dokładne ważenie, zgodne z regulacjami prawnymi obowiązującymi w Polsce. Są skonstruowane w trzeciej klasie dokładności handlowej. Ponieważ spełniają kryteria określone w normach, zostały objęte certyfikatami, które potwierdzają ich dostosowanie do wymogów europejskich. Jeżeli więc szukasz solidnych i tanich samochodowych wag najazdowych i zagłębionych o konstrukcji betonowej cechujących się wysoką precyzją, w wersji 20, 40 lub 60 ton, to skorzystaj z naszej oferty już dziś! Zapewniamy profesjonalne wsparcie w wyborze najlepszego rozwiązania.

Wykwalifikowana i pomocna kadra

Pracownicy naszej firmy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży przemysłowej i technologicznej, którym chętnie dzielą się z klientami. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z zakupem wagi towarowej serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z nami. Dołożymy wszelkich starań, by nabyty przez Państwa sprzęt doskonale spełniał swoje funkcje i udzielimy wszelkich niezbędnych rad. Gwarantujemy w pełni profesjonalną oraz merytoryczną pomoc, która z pewnością pozytywnie przełoży się na zadowolenie klienta.

Wagi samochodowe najazdowe i zagłębione

Kontroluj masę transportowanych ładunków i unikaj przeciążania pojazdów z profesjonalnymi urządzeniami mierniczymi. Oferujemy wysokiej jakości wagi samochodowe od renomowanych producentów, dzięki którym zoptymalizujesz działania logistyczne i transportowe w swojej firmie. Proponujemy sprawdzone rozwiązania dla przedsiębiorstw budowlanych, rolniczych i wielu innych. Stalowo-betonowa czy betonowa waga samochodowa? Poznaj zalety obu produktów i stwórz stanowisko pomiarowe dopasowane do potrzeb Twojej branży.

Z czego składa się waga samochodowa?

Producenci wag samochodowych wykonują urządzenia pomiarowe dla pojazdów z użyciem bardzo dobrych materiałów. Trwałość sprzętu zależy jednak nie tylko od wytrzymałości zastosowanych komponentów, ale również od kompletności całego systemu. Do najważniejszych elementów wag samochodowych zalicza się:

 • fundamenty – są prefabrykowane i wymagają odpowiedniego przygotowania podłoża;
 • pomost – ma postać sztywnej konstrukcji stalowej lub betonowej właściwie zabezpieczonej przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych;
 • czujniki tensometryczne – stanowią najważniejszą składową całej elektroniki urządzenia. Odpowiadają za dokładność i szybkość pomiaru. Przeważnie są zbudowane ze spawanej i hermetycznej stali nierdzewnej, która zapewnia trwałość i wytrzymałość systemu na duże obciążenia.

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci wag samochodowych proponują również rozmaite elementy uzupełniające. Zalicza się do nich m.in. oprogramowanie, wyświetlacze wielkogabarytowe, piloty, karty RFID i czytniki, drukarki termiczne oraz wiele innych.

Jakie są rodzaje wag samochodowych?

Producenci wag samochodowych wiedzą, że potrzeby ich klientów są bardzo zróżnicowane, dlatego tworzą elastyczne rozwiązania, które da się dopasować do potrzeb przedsiębiorstw działających w wielu branżach. W zależności od typu konstrukcji wyszczególnia się m.in. wagi samochodowe:

 • najazdowe,
 • zagłębione.

Oba typy urządzeń pomiarowych dla pojazdów są dostępne w wariantach o nośności od 20 do nawet 60 t. Wykonuje się je z wysokiej klasy betonu i stali zbrojeniowej, aby zachować jak najlepsze parametry wytrzymałościowe. Ciekawą alternatywą dla urządzeń stacjonarnych są samochodowe wagi przenośne pozwalające tworzyć mobilne i tymczasowe stanowiska pomiarowe.

Wagi samochodowe najazdowe

Wagi samochodowe najazdowe to najczęściej stosowane urządzenia miernicze dla pojazdów. Wyróżniają się łatwością i szybkością montażu. Nie wymagają tworzenia systemu odprowadzenia wody deszczowej. Są wyposażone w najazdy, które wylewa się na miejscu lub instaluje jako gotowe prefabrykaty – w zależności od oczekiwań klienta. Producenci tego rodzaju wag samochodowych tworzą konstrukcje wznoszące się od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów ponad poziom nawierzchni. Zapewnia to dobry dostęp do wszystkich podzespołów systemu oraz ułatwia jego konserwację i serwisowanie.

Wagi samochodowe zagłębione

Producenci wykonują również wagi samochodowe zagłębione. Tego typu urządzenia wpuszcza się w grunt w taki sposób, aby ich powierzchnia znajdowała się na równi z jezdnią. Pomaga to zrezygnować z najazdów i zaoszczędzić sporą ilość przestrzeni, co sprawia, że betonowo-stalowa lub betonowa waga samochodowa niemal dosłownie wtapia się w otoczenie. Wówczas ruch pojazdów odbywa się bezpośrednio przez wagę. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w miejscach, gdzie każdy metr kwadratowy nawierzchni jest „na wagę złota”.

Na co producenci wag samochodowych kładą szczególny nacisk?

Producenci wag samochodowych zdają sobie sprawę z trudnych warunków, w jakich muszą pracować tworzone przez nich urządzenia pomiarowe. Dlatego dbają o zachowanie najwyższych standardów jakości i wytrzymałości konstruowanych systemów. Dzięki temu urządzenia zachowują odpowiednią wytrzymałość i odporność w każdych warunkach. Mogą skutecznie spełniać swoją rolę niezależnie od warunków pogodowych i narażenia na ogromne obciążenia.

Uznaje się, że wagi samochodowe najazdowe, zarówno betonowe, jak i betonowo-stalowe, są mniej narażone na obciążenia niż ich zagłębione odpowiedniki. Dzieje się tak ze względu na sposób, w jaki kierowcy wjeżdżają na urządzenie pomiarowe. W przypadku wagi wyniesionej ponad powierzchnię gruntu robią to wolniej i znacznie spokojniej, co może przedłużać żywotność czujników tensometrycznych i pozostałej elektroniki.

Wagi samochodowe najazdowe i zagłębione w ofercie firmy Graintech

Oferujemy wytrzymałe urządzenia pomiarowe dla pojazdów przystosowane do potrzeb różnych branż. W naszym portfolio znajduje się m.in. betonowa i stalowo-betonowa waga samochodowa. Oba te urządzenia są dostępne w wersji najazdowej i zagłębionej. Zapewniamy dostęp do najnowocześniejszych systemów tworzonych z wysokiej klasy materiałów oraz do innowacyjnego oprogramowania. Skontaktuj się z nami i stwórz nowoczesne stanowisko pomiarowe dla samochodów ciężarowych i innych pojazdów kołowych!

Masz pytania?
Porozmawiajmy

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.