load

Waga najazdowa, ciężarowa 50t

Waga najazdowa 50 ton

Waga najazdowa 50 ton to niezwykle trwała konstrukcja, która pozwala na ważenie pojazdów wraz z ładunkiem bez konieczności korzystania z osobnych podnośników. Urządzenie to przyjmuje formę płaskiej platformy, w której znajdują się systemy pomiarowe. Taka budowa sprawia, że na wagę można bez problemu wjechać nawet bardzo ciężkim, załadowanym autem.

Waga najazdowa pod koła pełni wiele funkcji. Najważniejsze z nich to:

 • ważenie samych pojazdów – by upewnić się, że po ewentualnych modyfikacjach ich masa zgadza się z dokumentacją,
 • ważenie pojazdów wraz z ładunkiem – pozwala to na określenie masy całkowitej pojazdu wraz z ładunkiem lub samego towaru umieszczonego na pace.

Waga najazdowa 50 ton może być wykorzystywana do ważenia samochodów ciężarowych, a także maszyn rolniczych i budowlanych. To urządzenie niezbędne w wielu branżach – nie tylko tych powiązanych z transportem.

Do czego wykorzystuje się wagi ciężarowe?

Wagi ciężarowe są wykorzystywane w wielu celach. Korzysta się z nich m.in. w procesie planowania tras. Nie po wszystkich drogach mogą bowiem jeździć samochody, których masa jest tak duża. Zważenie auta pozwala na łatwiejsze zaplanowanie przejazdu, by odbywał się on zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Waga najazdowa pomaga również w:

 • optymalizacji przejazdów – waga najazdowa 50 t pozwala na sprawdzenie masy pojazdu wraz z ładunkiem i określenie, czy zmieszczą się na nim dodatkowe przedmioty. W ten sposób można zmniejszyć liczbę potrzebnych kursów, a więc także ograniczyć ponoszone koszty,
 • wyliczaniu ceny surowców – dzięki wadze najazdowej nie ma konieczności rozładunku surowca przed jego sprzedażą. Wystarczy zważyć już załadowany samochód, by określić cenę znajdującego się na nim towaru – m.in. w przypadku wywrotek i naczep z sypkim ładunkiem czy drewnem,
 • tworzeniu statystyk – dane uzyskiwane przy pomocy naszej wagi można gromadzić i analizować, co pozwala na tworzenie ciekawych zestawień i optymalizację procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Istnieje opcja ich zsynchronizowania z innymi systemami wykorzystywanymi w firmie,
 • przestrzeganiu przepisów – upewnienie się co do masy pojazdu pozwala na uniknięcie sytuacji, w której samochód będzie poruszał się po drodze niezgodnie z prawem. Takie zdarzenie mogłoby narazić właściciela auta na wysokie kary finansowe.

Waga najazdowa 50 t jest nieocenioną pomocą również na placach budowy, na których korzysta się z ciężkich pojazdów oraz materiałów budowlanych. Pozwala ona na szybkie sprawdzenie i wyliczenie, ile surowców znajduje się na pace. Takie urządzenie umożliwia precyzyjne określenie masy ładunku bez konieczności jego zdejmowania z samochodu, co oszczędza czas – a więc przekłada się również na ponoszone koszty.

Wytrzymała waga najazdowa pod koła o solidnej konstrukcji

Waga najazdowa pod koła musi znosić bardzo duże obciążenie, jednocześnie precyzyjnie wskazywać masę samochodu i ładunku. Z tego powodu urządzenia dostępne w naszym asortymencie powstały z niezwykle trwałych surowców. Są one odporne na duży nacisk, a także działanie czynników atmosferycznych. Wagi ciężarowe w wielu przypadkach są bowiem wykorzystywane w trudnym środowisku – np. na placach budowy.

Każda waga samochodowa najazdowa z naszej oferty powstała z wykorzystaniem surowców, które są odporne na działanie wilgoci. Metalowe elementy nie pokrywają się rdzą, dzięki czemu urządzenie może pełnić swoją funkcję przez lata. Co więcej, z wagi można korzystać też zimą, w trakcie mrozów. To niezwykle solidny produkt, który spełni potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Na specjalne życzenie przedstawimy również szczegółową specyfikację techniczną oraz dokładne wymiary poszczególnych produktów. Nasi specjaliści pomogą także dobrać odpowiednio model wagi najazdowej do potrzeb klienta. U nas znajdą Państwo też modele o jeszcze większym udźwigu – do 60 ton.

Masz pytania?
Porozmawiajmy

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.