load
Sondy do zboża

Sondy do zboża

Analiza jakości ziarna jest niezwykle istotnym elementem transakcji. Z urządzeń analitycznych korzystają zarówno gospodarstwa rolne, jak i nabywcy zboża. Do sprawdzenia parametrów służą między innymi wilgotnościomierze i analizatory ziarna, dzięki którym możliwe jest sprawdzenie poziomu wilgotności, składu, zawartości glutenu i tłuszczu w ziarnach czy nasionach. Weryfikacji jakości można dokonywać bezpośrednio w terenie lub w miejscu składu. Sondy do zboża, które mamy w swojej ofercie, umożliwiają natomiast pobranie próbek przeznaczonych do analizy z naczep samochodów dostawczych. To poręczne i zaawansowane technicznie urządzenie, które umożliwia efektywny i błyskawiczny pobór.

Sonda do zboża zbudowana jest z rur przeznaczonych do transportu pneumatycznego i próbnika, przez który odbywa się zbieranie przeznaczonego do analizy materiału.

 

Sprawdź nasze produkty

Jak działa sonda do zbóż?

Wykorzystanie sond do zboża daje możliwość pobrania próbki z całej głębokości naczepy. Następnie przesyłana jest ona do wybranego przez użytkownika punktu odbioru, w którym może zostać poddana dalszym analizom. Metoda pneumatyczna zapewnia szybkie i zgodne z europejskimi normami pobieranie próbek przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Ramiona sondy poruszają się ruchem obrotowym, kontrolowanym za pomocą motoreduktorów. Wgłębniki mają różną długość w zależności od urządzenia, a pracują w górę i w dół, gwarantując elastyczny rozruch.

Sonda do ziarna – kiedy można ją stosować?

Stanowiąc poręczne narzędzie do pobierania próbek ziaren i nasion, sondy do zboża są powszechnie wykorzystywane wśród dostawców i producentów. Można korzystać z nich w każdych warunkach, także tych zimowych, gdy temperatura spada poniżej zera. Efektywność naszych sond nie maleje nawet przy ujemnych temperaturach sięgających -50 stopni Celsjusza. Na skuteczność pobierania próbek wpływa starannie zaprojektowany mechanizm. Odpowiednie ciśnienie pracy sondy gwarantuje automatyczne dobieranie siły zagłębienia do oporu, stawianego przez pryzmę ziarna. Dzięki temu skuteczność pracy urządzenia jest wysoka przy dużej wilgotności ziaren i nasion.

Zalety sond do ziarna

Oferowane przez nas sondy do zboża są sterowane zdalnie, co umożliwia utrzymanie nad nimi maksymalnej kontroli, przy minimalnym wysiłku. Wykorzystanie stali nierdzewnej do wykonania produktu gwarantuje wieloletnią trwałość i odporność na wpływ ekstremalnych warunków pogodowych oraz wilgoci, która może oddziaływać na niego przy poborze ziaren. Szeroki kąt obrotu i duży zasięg pracy. W ofercie można znaleźć przyrządy o parametrach znacznie przekraczających standardowe.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi specyfikacjami naszych artykułów. Wszystkie informacje znajdują się w opisach zamieszczonych na stronie. Dbamy o to, by oferowane przez nas sondy uwzględniały najnowsze rozwiązania technologiczne i wykazywały szczególną trwałość.

Masz pytania?
Porozmawiajmy

    Newsletter

    Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.

    Newsletter

    Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.