load

Analizatory

Analizator IAS 3120

Analizator laboratoryjny NIR IAS-3120 może analizować próbki w postaci proszku, granulatu lub cieczy.

Może być stosowany do testowania i analizy upraw, pasz dla zwierząt, artykułów spożywczych i innych produktów w przemyśle rolniczym, mleczarskim, farmaceutycznym i chemicznym. Mierzy skład białka, tłuszczu, wilgotności, zawartości popiołu, błonnika, itp. Urządzenie jest kompaktowe i łatwe w przenoszeniu do użytku na miejscu lub w laboratorium.

Analizator IAS 3120

Zależy Ci na szybkim sprawdzaniu jakości próbek w różnych okolicznościach? Chcesz mieć dostęp do rozbudowanych informacji o produktach rolnych i spożywczych? Cenisz sobie innowacyjne i łatwe metody badawcze? Zainwestuj w analizator laboratoryjny IAS 3120 i zyskaj nowe możliwości w zakresie monitorowania rozmaitych towarów. Z tym urządzeniem sprawdzisz próbki w postaci proszku, granulatu bądź cieczy w każdych warunkach – zarówno w laboratorium, jak i w terenie.

Czym jest analizator laboratoryjny?

Analizator laboratoryjny to bardzo funkcjonalne urządzenie przydatne w wielu branżach. Jest on przeznaczony do wykonywania rozmaitych testów i pomiarów. Ponadto:

 • zapewnia możliwość weryfikowania składu chemicznego próbek oraz ocenianie ich jakości,
 • pomaga kontrolować surowce roślinne, pasze dla zwierząt i produkty żywnościowe w zakresie ich właściwości,
 • umożliwia monitorowanie składu różnych wyrobów pod kątem zawartości białka, tłuszczu, popiołu czy błonnika,
 • określa ilość wody znajdującej się w badanej próbce (podobnie jak wilgotnościomierze).

Dzięki praktycznemu urządzeniu do analizowania różnych próbek zyskasz możliwość profesjonalnej oceny niemal każdego towaru. W ten sposób poprawisz zdolność przedsiębiorstwa do fachowego sprawdzania wyrobów oferowanych przez kontrahentów. Tym samym zmniejszysz ryzyko sfinalizowania niekorzystnych dla Ciebie transakcji.

Jak działa analizator laboratoryjny?

Analizator laboratoryjny i inne urządzenia znajdujące się w naszej ofercie, np. analizator NIR online czy analizator ziarna IAS 5100, działają dzięki zastosowaniu promieniowania elektromagnetycznego z zakresu bliskiej podczerwieniNear Infrared Spectrometry, w skrócie NIR, to technologia używana od lat w różnych gałęziach przemysłu. Wykorzystywano ją m.in. do badania składu paliwa lotniczego czy weryfikowania zawartości glukozy we krwi. W rolnictwie spektrometria bliskiej podczerwieni pozwala uzyskiwać wiarygodne dane na temat próbek płodów rolnych, pasz czy produktów spożywczych.

Metoda NIR analizuje zachowanie światła kierowanego na dany wyrób. W zależności od cech próbki promieniowanie przenika przez produkt, odbija się od niego lub zostaje pochłonięte. Na skutek tego powstaje widmo, które następnie zostaje przetworzone w obraz. Stanowi to podstawę do analizy badanego produktu. Cały proces jest realizowany przez specjalistyczne oprogramowanie, które pomaga uzyskać przystępne i przejrzyste dane na temat sprawdzanego surowca.

W jakich branżach przydaje się laboratoryjny analizator białka?

Analizator laboratoryjny powstał z myślą o potrzebach przedsiębiorców działających w zakresie szeroko pojętego rolnictwa i farmacji oraz branży spożywczej, chemicznej czy medycznej. Taki sprzęt przydaje się wszędzie tam, gdzie jest niezbędny szybki dostęp do zaawansowanych danych o płodach rolnych, paszach, artykułach spożywczych czy innych produktach. Sprawdza się zwłaszcza w firmach specjalizujących się w:

 • kontrolowaniu jakości surowców i produktów chemicznych,
 • identyfikowaniu zanieczyszczeń produktów spożywczych,
 • monitorowaniu cech składników aktywnych wykorzystywanych w lekach i suplementach,
 • analizowaniu zawartości składników odżywczych w żywności i paszach,
 • badaniu procesów chemicznych.

Z pomocą analizatora laboratoryjnego uzyskasz rzetelne informacje o próbkach produktów w postaci proszku, granulatu lub cieczy. Dzięki zdobytej wiedzy będziesz w stanie podejmować bardziej świadome decyzje biznesowe i zyskasz możliwość zwiększenia swoich zysków.

Jakie zalety ma analizator laboratoryjny?

Oczekiwanie na wynik pracochłonnych badań laboratoryjnych często trwa nawet kilkadziesiąt minut. Tak długi czas oczekiwania może obniżać efektywność produkcji. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup analizatora białka i innych parametrów IAS 3120. Urządzenie udostępnia ważne dane o produktach rolnych w bardzo krótkim czasie. Znacznie usprawnia to proces przemysłowy i pozwala zwiększyć efektywność działania przedsiębiorstwa.

Na uwagę zasługuje również fakt, że analizator laboratoryjny IAS 3120 ma kompaktowy rozmiar, dzięki czemu może być łatwo transportowany. Sprawdza się doskonale w każdych warunkach, co świadczy o jego funkcjonalności i uniwersalności.

Czym cechuje się analizator laboratoryjny IAS 3120?

W przeciwieństwie do niektórych urządzeń laboratoryjnych nasze analizatory nie wymagają stosowania niebezpiecznych odczynników chemicznych. Ponadto mogą je obsługiwać osoby bez profesjonalnej wiedzy i doświadczenia. Sprzęt cechuje się intuicyjnym interfejsem, a jego użytkownik nie musi mieć specjalistycznych umiejętności. Wystarczy krótkie przeszkolenie, aby poznać wszystkie najważniejsze funkcje naszych wyrobów.

W portfolio produktów firmy Graintech znajdziesz wiele urządzeń, które usprawnią działanie Twojego przedsiębiorstwa. Oprócz analizatorów oferujemy przesiewacze szkodnikówseparatory i sondy do zboża. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy i zainwestowania w sprzęt, który wpłynie korzystnie na efektywność prowadzenia biznesu.

Podobne produkty

Masz pytania?
Porozmawiajmy

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.

  Newsletter

  Możesz nam zaufać. wysyłamy tylko oferty, a nie pojedynczy spam.