Analizatory laboratoryjne ziarna NIR do zboża i pasz

Badanie ziarna, surowców paszowych, pasz i innych


Analiza jakości zboża to podstawowe działanie w wymianie towaru między producentami i podmiotami skupującymi ziarno. Obie strony chcą być pewne, że produkt jest najlepszej jakości. Większość parametrów wymaga sprawdzenia z wykorzystaniem specjalnych przyrządów. Analizator ziarna gwarantuje możliwość dokładnego ich zweryfikowania, dzięki czemu transakcja może być satysfakcjonująca zarówno dla sprzedawcy, jak i dla nabywcy.

Jak działa?

Oferowane przez nas analizatory do zboża, pasz, surowców paszowych, mąk i wielu innych, bazują na nowoczesnej technologi, dzięki której możliwe jest mierzenie takich parametrów zbiorów jak skład, wilgotność czy zawartość oleju. Można ich używać nie tylko do badania zbóż (jak pszenica, żyto czy owies), ale też do analizy rzepaku i innych roślin oleistych (np. słonecznik) czy roślin motylkowatych. Urządzenia funkcjonują na bazie technologii NIR, umożliwiającej szybkie uzyskanie wyniku. Zastosowana w tym celu analiza widma w zakresie bliskiej podczerwieni gwarantuje precyzję pomiaru. Jego uzyskanie zajmuje nie więcej niż minutę, co sprawia, że korzystanie z analizatora do zboża jest komfortowe i efektywne. Duża pojemność próbki znacznie przyspiesza pracę. Wykorzystanie analizatora laboratoryjnego to zdecydowanie najszybszy sposób na zbadanie jakości zboża.

Co mierzy analizator ziarna?

Nasz analizator laboratoryjny daje możliwość precyzyjnego określenia zawartości rośliny. Mierzy między innymi ilość glutenu, protein i tłuszczów, a także mikroelementów i makroelementów. Właściwość ta jest istotna dla wszystkich gospodarstw rolniczych oraz producentów żywności, którzy skupują ziarna i nasiona.

Analizator do zboża – precyzja i bezpieczeństwo

Każdy producent ziaren i nasion powinien dysponować analizatorem laboratoryjnym, który umożliwia szybką i precyzyjną analizę składu i parametrów zbiorów, oddawanych do skupu. Przyrząd ten znacznie usprawnia transakcję i pozwala na uniknięcie ewentualnych nieprawidłowości. Jego solidna budowa gwarantuje trwałość i wygodne korzystanie. Urządzenia dostępne na naszej stronie zaprojektowane zostały w taki sposób, aby korzystanie z nich było wygodne i nieskomplikowane. Duży i czytelny wyświetlacz ułatwia posługiwanie się nimi i zapewnia wygodne czytanie wyników. Oprócz ich wydruku możliwy jest również bezpośredni przesył na komputer, co stanowi wygodne rozwiązanie dla wielu firm.

Zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją naszych produktów. Wszystkie powstają z najwyższej jakości materiałów, a wykorzystane w nich technologie dają gwarancję dokonywania precyzyjnych pomiarów. Wyposażenie w tego rodzaju produkt to podstawa zarówno dla dostawcy, jak i nabywcy. Analizator umożliwia również lepszą kontrolę warunków przechowywania.